AGAT MEBLE

Nowoczesne meble do Twojego domu

Stylowe stoły z krzesłami do salonu

Dekoracje na stole. Jak nie przesadzić?

Chyba każdy z nas chce, aby jego mieszkanie było klimatyczne i pięknie urządzone. W takim wnętrzu człowiek od razu lepiej się czuje! Na szczęście dziś do dyspozycji mamy ogrom różnych ozdób, dodatków, czy stylów aranżacyjnych. Dziś chcielibyśmy skupić się na dekoracjach na stole. Jak wybrać najlepsze? Dlaczego nie warto przesadzać? Jak zachować w tym praktyczność? Zapraszamy do kolejnego artykułu!

Czy dekoracje na stole to dobry pomysł?

Odpowiemy od razu: tak, to bardzo dobry pomysł, jednak ważny jest umiar i wyczucie smaku. Zwykle skupiamy się na dekorowaniu stołu na specjalną okazję, np. na uroczystą kolację, święta, czy odwiedziny przyjaciół. Niektórzy przygotowują je sami (świąteczne wiązanki) lub decydują się kupić gotowe – jedna i druga opcja jest jak najbardziej słuszna. Pamiętaj jednak, aby ozdobę umieścić w centralnej części stołu i to najlepiej tak, by nie przeszkadzała i nie irytowała w trakcie jedzenia. Do tego jej wielkość musi proporcjonalnie współgrać z wielkością stołu. Wysoka wiązanka kwiatów na niskim stoliku to nie najlepszy pomysł!

Owszem, dekoracje stołu mają pełnić przede wszystkim funkcję ozdobną, ale muszą być również praktyczne. Ta zasada tyczy się szczególnie dekoracji codziennych. Przykład? Jeśli dekorujesz stół kwiatami, to zadbaj o to, aby nie kończyły się na wysokości wzroku. Przecież przez to nie będziesz widzieć osoby siedzącej naprzeciwko siebie i zdecydowanie nie wpłynie to pozytywnie na rozmowę między Wami. Do tego sama ozdoba musi współgrać z aranżacją wnętrza. Tutaj znów posłużymy się konkretnym przykładem: jeśli wnętrze urządzone jest w stylu  scandi boho, to dobrym pomysłem są klimatyczne świecie, czy wiklinowe podkładki. Z kolei we wnętrzu glamour możesz pozwolić sobie na nieco więcej, np. elegancki biały bieżnik ze złotymi elementami.

Stół do jadalni z czarnymi krzesłami

Warto wykorzystać sezonowe dekoracje na stół!

Jeśli zależy Ci na tym, aby elegancko i z klasą udekorować stół, to może warto pomyśleć o dekoracjach sezonowych? Takie zmiany potrafią wpuścić do wnętrza powiew aranżacyjnej świeżości! Wiosną możesz przecież ozdobić stół jasnym bieżnikiem oraz doniczkami (np. żonkilami lub innymi ulubionymi kwiatami). Ciekawą opcją jest również własnoręcznie przygotowana wiązanka kwiatów, np. zebranych na rodzinnym spacerze. Dzięki temu połączysz przyjemne z użytecznym! A co latem? Tutaj również sprawdzi się bukiet polnych kwiatów, np. w dużym, pięknym wazonie. Ważne jest dopilnowanie, aby kwiaty w wazonie zawsze były świeże!

A co jesienią? O tej porze roku królują brązy i beże. Właśnie dlatego, zamiast kwiatów możesz postawić na bukiet kolorowych liści. Możesz nam wierzyć, że taka własnoręczna, naturalna ozdoba sprawdzi się doskonale, nadając wnętrzu naturalności i przyjemnego, lekkiego charakteru. Z kolei zimą doskonały klimat zrobią świecie, dające jednocześnie klimatyczne światło. Możesz również wykorzystać szyszki zebrane podczas spaceru. To doskonały pomysł, który sprawdzi się w niemal każdym wnętrzu. Ale tutaj podkreślamy – najważniejszy jest umiar oraz umiejętne wkomponowane ozdób na stole w aranżację całego wnętrza. Powodzenia!

Stół rozkładany z krzesłami
dekoracjekrzesłasalonstół

admin • 27 kwietnia, 2023


Previous Post

Next Post