AGAT MEBLE

Nowoczesne meble do Twojego domu

Co zrobić ze ścianami, aby lepiej zagospodarować wnętrze? Sprawdź!

Czasem, nawet pomimo dobrania ulubionych mebli, odnosimy wrażenie, że ściany naszego mieszkania, czy domu są dziwnie puste… Wiele osób drażnią takie wolne przestrzenie. A przecież można je bardzo pomysłowo zagospodarować i dziś co nieco Ci o tym opowiemy! Jakich dodatków możesz użyć? Jaką rolę odgrywa faktura ścian? Jakie proste triki możesz zastosować? Zapraszamy do lektury!

Twoje ściany mogą prezentować się ciekawiej!

Zastanawiasz się, co możesz zastosować na ścianach, aby lepiej wypełnić wolną przestrzeń? Cóż, podstawowym wyborem mogą być odpowiednie tapety. Tutaj do wyboru masz propozycje wzorzyste, czy strukturowe. Tego typu tapety dodadzą nowego wymiaru, zwłaszcza jeśli sam wzór będzie odpowiednio korespondować z resztą wystroju. A może tapety Ci nie odpowiadają? W takim razie dobrym pomysłem mogą okazać się panele ścienne lub cegła – takie rozwiązanie nada ścianie nową fakturę, co może być ciekawym przełamaniem smaku!

Kolejny pomysł to zasłony. Jeśli posiadasz duże okna lub przeszklone drzwi balkonowe, to szerokie, piękne zasłony są strzałem w dziesiątkę! Eksperci od aranżacji wnętrz są absolutnie zgodni, że tekstylia to podstawowy ocieplacz wnętrza. Warto jednak podkreślić, że takie rozwiązanie zda egzamin głównie w dużym wnętrzu. Jeśli z kolei posiadasz mieszkanie o mniejszym metrażu, to możesz śmiało wykorzystać duże lustra. Zwłaszcza że wiele modeli posiada ramy, które są doskonałą, elegancką dekoracją samą w sobie! Oczywiście lustra w bardzo ciekawy sposób optycznie powiększają wnętrze, dlatego koniecznie powinieneś zainteresować się tym rozwiązaniem!

Jakie jeszcze dodatki możesz zastosować na ścianach?

Oczywiście to nie koniec naszych pomysłów! Bardzo często wybór dodatków zależy od naszych osobistych preferencji, czy pasji. Jesteś miłośnikiem filmów? W takim razie strzałem w dziesiątkę mogą okazać się retro plakaty filmowe (te starsze to prawdziwe dzieła sztuki!). A może lubisz podróżować, fotografując miejsca, które najbardziej Cię oczarowały? W takim przypadku ciekawym pomysłem wydaje się być galeria zdjęć na ścianie. To nie tylko pomysłowe i gustowne rozwiązanie, ale także bardzo praktyczne. W ten sposób zagospodarujesz wolną przestrzeń na ścianach, jednocześnie nie „zagracając” wnętrza. Jak dla nas to absolutna bomba!

Nie przekonują Cię plakaty lub galerie zdjęć? W takim razie kolejną opcją mogą być lampy ścienne lub kinkiety. Te nie tylko mogą stanowić doskonałe ozdoby (koniecznie dobierz ich wzór do stylu aranżacyjnego, w jakim urządzasz wnętrze!), ale również dodadzą bocznego i wieczornego oświetlenia. Warto na koniec podkreślić, że poza samymi ozdobami, czy subtelnymi dodatkami, możesz pomyśleć o dodatkowych meblach. Doskonały egzamin zdają wiszące witryny, które nie tylko pozwalają zagospodarować wolną przestrzeń na ścianach, ale które sprawdzą się doskonale do przechowywania poszczególnych przedmiotów. Sprawdź sam, bo propozycji podsunęliśmy Ci dziś naprawdę sporo!

klinkietylampysalontapetywnętrza

admin • 3 maja, 2023


Previous Post

Next Post